


- Plastia URBALIVE - wermikompostownik - kompostownik domowy
- Wazon nagrobkowy ROSETA z komorą obciążającą
- Doniczka TOLITA 16 cm - samonawadniająca
- Skrzynka SIESTA LUX 60 cm samonawadniająca
- Doniczka Siesta 29 (Gala) samonawadniająca
- Skrzynka MARETA 60 cm samonawadniająca
- Deska uniwersalna FRAJMAN
- Donica CALIMERA A1 - 17 cm samonawadniająca
- Doniczka DOPPIO samonawadniająca
- Doniczka potrójna TRIOLA
- Doniczka TOLITA 19 cm samonawadniająca
- Drylownica do wiśni i czereśni
PUŁAPKA LEJKOWA z feromonem na ćmę bukszpanową





Opis
PUŁAPKA LEJKOWA z feromonem na ćmę bukszpanową CYDALIMA PERSPECTALIS
Pułapka kominowa/lejkowa przeznaczona jest do odławiania samców szkodników drzew, krzewów (np. szrotówek kasztanowcowiaczek, ćmy bukszpanowej, owocówki jabłkóweczki, owocówki śliwkóweczki) oraz innych szkodników gospodarstwa domowego (mole spożywcze – mklik i omacnica spichrzanka, mole ubraniowe, muszki owocówki itp.).
Do pułapki dołączony jest dyspenser CDP, który uwalnia feromon imitujący zapach samicy i zwabia samce tylko tego gatunku - cydalima perpectalis - najgroźniejszy szkodniki zagrażający uprawom bukszpanów.
Pułapka jest prosta w użyciu, całkowicie bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Wykonana z wytrzymałego i odpornego na oddziaływanie warunków atmosferycznych tworzywa. Jest trwała i może służyć przez wiele lat.
Pułapka składa się z 3 elementów. W górnej części – daszku umieszcza się dyspenser feromonowy zwabiający samce konkretnego szkodnika. Dolny pojemnik służy do gromadzenia owadów, które wlatują przez górną część pułapki i giną przyklejone do lepu (jeśli taki zostanie tam umieszczony) lub topią się jeśli wlejemy do pojemnika wodę z dodatkiem np. płynu do mycia naczyń. Lejkowa konstrukcja wlotu do pojemnika dolnego skutecznie uniemożliwia ucieczkę schwytanego do pułapki owada.
Dyspenser należy regularnie wymieniać (co 6 - 8 tygodni). Zaleca się stosowanie pułapek począwszy od marca/kwietnia aż do jesieni. Do monitorowania i wyłapywania należy stosować 1 pułapkę na obszar 20m² lub co 7-10 m przy nasadzeniu liniowym.
Pułapki najlepiej jest umieszczać w dolnej koronie drzewa lub w pobliżu krzewu. W przypadku izolowanych drzewostanów należy zastosować co najmniej 1 pułapkę na drzewo.
Pułapki lejkowe spełniają wiele pożytecznych zadań.
Umożliwiają:
- ustalenie wylotu pierwszych motyli
- ocenę dynamiki lotu
- ustalenie końca lotu motyli
- wyznaczenie terminów oprysku pnia lub korony drzewa
Możliwy zakup dodatkowych feromonów: Odparnik feromonowy CDP do pułapek na ćmę bukszpanową - PUŁAPKI FEROMONOWE NA OWADY - Agede